PGE Turniej Maszyn Wodnych 2022 – Sukces  Drużyny z XI LO


W dniu 4 listopada 2022 roku na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbył się finał turnieju –  „PGE Turniej Maszyn Wodnych 2022”. XI Liceum Ogólnokształcące reprezentowała drużyna AMFIRYTY POSEJDONA w składzie: Antoni Żywicki z kl. 4LA , Zuzanna Szatkowska i Martyna Michałek z kl. 3LB.  Zespół  rywalizował w konkurencji „MOC” polegającej na podniesieniu w jak najkrótszym czasie, ciężarka o masie 5 kilogramów na wysokość 2 metrów, przez samodzielnie zbudowaną maszynę. Po pierwszej próbie drużyna uplasowała się na 10 miejscu, w drugiej próbie, po małych poprawkach poczynionych pod okiem opiekuna, Pana  Janusza Łazarza, udało się poprawić wynik i drużyna AMFITRYDY POSEJDONA zdobyła  ostatecznie 8 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju,  pokonując około 300 drużyn z całego kraju.

Drużynie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.