Erasmus+

Pyszna pizza, serdeczne spojrzenia, ciepłe uśmiechy, trochę onieśmielenia, nieco obaw przed przełamaniem bariery językowej… Tak w skrócie można opisać wspaniałe spotkanie, które odbyło się w piątek 31 stycznia 2020 w restauracji włoskiej „Pizza pasta i basta”. Wzięły w nim udział trzy włoskie studentki medycyny, uczestniczące w programie wymiany studentów Erasmus+ i odbywające część swoich studiów na Pomorskiej Akademii Medycznej. Alessandra, Sonia i Gisella poświęciły swój czas w piątkowy wieczór, żeby spotkać się z uczniami włoskich klas dwujęzycznych naszej szkoły, XI Liceum Ogólnokształcącego i porozmawiać, tak zwyczajnie i spokojnie, o włoskiej kuchni, stylu życia, ciekawostkach językowych i dialektach, szkolnictwie i wielu innych tematach. Wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze, uczniowie przełamywali swoje obawy i wykorzystywali w praktyce zdobyte na lekcjach umiejętności. Studentki podzieliły się też swoimi obserwacjami z niełatwego życia cudzoziemca w Szczecinie oraz o programie Erasmus+, w ramach którego znalazły się tak od rodzinnego Południa Włoch. Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Erasmusa. Wszyscy mamy nadzieję na dalsze inicjatywy, a najbliższą planujemy już pod koniec lutego… Tym razem spotkamy się, aby opowiedzieć o naszych korzeniach, miejscach, w których dorastaliśmy i nadal dorastamy i o tym, w jaki sposób nas kształtują. W dalszych planach tandemy językowe i spotkania z piosenką!

Grazie a Sonia, Alessandra e Gisella per una splendida serata!

Więcej informacji można znaleźć na FB