PGE Turniej Maszyn Wodnych 2021

Turniej promuje odnawialne źródła energii, rozwija wśród młodzieży zainteresowanie mechaniką i fizyką.

24 października  w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Szczecinie odbyły się eliminacje regionalne IX Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych.
 W turnieju wzięło udział ponad 40 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz ponadgimnazjalne z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego. Zadaniem zespołów było zaprojektowanie i wykonanie turbiny wodnej. Zbudowana maszyna została poddana testom na unikalnych stanowiskach pomiarowych, zapewniającą wysoką dokładność pomiaru parametrów turbin.

Uczniowie rywalizowali w dwóch niezależnych konkurencjach: „moc” i „wydajność” oraz poziomach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.

Wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie:

Aniela Nizio, Martyna Hałajda z klasy 3 LBg oraz Antoni Żywicki z klasy 3LBp,

W kategorii MOC szkół ponadgimnazjalnych  zdobyli pierwszą lokatę i tym samym zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się za 2 tygodnie w Warszawie  na Stadionie Narodowym.

Gratujemy.