„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA”

Czyniąc zadość tradycji, także w tym roku, uczniowie ZSO Nr 4 przygotowali świąteczne przedstawienie. Tym razem była to adaptacja wiktoriańskiego opowiadania Ch. Dickensa pt. Opowieść wigilijna.

Członkowie samorządu szkolnego oraz chętni uczniowie z klas 1 LA, 2 LA, 2 LB i 2 LC samodzielnie przygotowali scenariusz i dekoracje; nauczyli się trudnych ról i wyreżyserowali spektakl, ukazujący głębokie metafizyczne doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej.

Metaforyczna przypowieść o magii i potędze Świąt Bożego Narodzenia oraz miłości bliźniego bardzo się wszystkim spodobała.

Gratulujemy artystom i z niecierpliwością oczekujemy na kolejny efekt ich pracy.