Sukces licealistów z XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

W piątek 9.11 uczniowie XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie mieli przyjemność wziąć udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej na Uniwersytecie Szczecińskim . Jak co roku wspaniałym wykładom zaproszonych gości towarzyszył finał Wojewódzkiego Konkursu  „Fizyka w medycynie”. Uczniowie naszego LO osiągnęli w tym konkursie wspaniałe wyniki :
Artciom Berniakovich z klasy 1LB , pod opieką Pana Janusza Łazarza, z projektem „Ciśnienie tętnicze. Pomiar ciśnienia krwi” zdobył wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Rektora US. Marcelina Dybińska i Jakub Kokotowski z tej samej klasy i również pod kierownictwem Pana Janusza Łazarza zdobyli pierwsze wyróżnienie za projekt „Wpływ temperatury na organizm żywy”. Natomiast nasze tegoroczne maturzystki Wiktoria Kuriata i Weronika Słodzińska z klasy 3LC pod opieką Pani Małgorzaty Janczak projektem „Wykorzystanie lewitacji akustycznej przy produkcji leków” wywalczyły pierwsze miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, serdecznie gratulujemy wygranych i życzymy dalszych sukcesów.