Zajęcia w Ośrodku Szkoleniowo-Badawczym Ostoja


Dwór w Ostoi jest miejscem gdzie prowadzone są, zakrojone na szeroką skalę, badania wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Odbywają się tam liczne szkolenia , seminaria i konferencje. To właśnie tam 07 lutego uczniowie klasy 1LC : Wiktoria Wyskiel, Julia Żądło, Jakub Kamusiński, Radosław Mińko i Mikołaj Szymkowiak wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Janczak mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez Dyrektor Ośrodka Panią dr inż. Joannę Czerwińską. Uczniowie mogli zwiedzić ośrodek i poznać zasadę działania chociażby pompy ciepła, paneli słonecznych, ogniw fotowoltaicznych czy kotła automatycznego na biomasę. Młodzież zapoznała się również z zagadnieniami dotyczącymi ekologii i ochrony środowiska. Niepowtarzalna była również przejażdżka na energorowerach służących do wytwarzania prądu za pomocą ludzkich mięśni.

Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w Ostoi.