Sukcesy szkoły – archiwum


 Młodzi fizycy medyczni nagrodzeniDSC_0148_edited
 W piątek 17 listopada 2017 r. na Wydziale Matematyczno – Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej . Podczas spotkania miał miejsce uroczysty finał konkursu wojewódzkiego dla młodzieży ponadgimnazjalnej „ Fizyka w medycynie”.
Uczennice klasy 1LB naszego liceum Karolina Kaplita i Malwina Niezgoda zdobyły wysokie 5 miejsce w województwie za prezentację projektu  „Zastosowanie światła laserowego w medycynie” i otrzymały wyróżnienie oraz zdobyły piękny puchar . Uczennice pracowały pod kierunkiem Pań Beaty Zymek i Małgorzaty Janczak .

 


 LEKKOATLETYCZNY DZIEŃ SZTAFET
19 września 2017 roku na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Hożej w Szczecinie odbyły się zawody lekkoatletyczne szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna LO XI chłopców uzyskała IV miejsce.

XXI Konkursie wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym

Uczennica klasy 1 LB Julia Cetnarska zdobyła 4 miejsce w Okręgowym XXI Konkursie wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym.

 


Turniej Wiedzy o Sporcie Gimnazjaliści 14 najlepsi

 28 marca w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przeprowadził Turniej Wiedzy o Sporcie w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. 

Bardzo dobrze zaprezentował się reprezentant LO XI Konrad Teodorczyk, zajmując w klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce.


 Festiwal Młodych Naukowców E(X)ploryDSC_0470 (800x450) — kopia

Uczniowie klasy 2LB Wiktoria Kaczmarek, Izabela Kochanowska i Bartosz Wichorowski brali niedawno udział w Festiwalu Młodych Naukowców E(X)plory w Szczecinie. Pod kierunkiem Pani Beaty Zymek zaprojektowali i prezentowali Oni projekt pt „Automatyczny Podawacz Leków – APL”. Projekt dotyczył wykonania zautomatyzowanego aparatu pomocniczego w codziennym dozowaniu wielu tabletek dla ludzi starszych i chorych , aby nie zapomnieli oni o określonej godzinie w ciągu dnia zażyć odpowiedniej dawki leków. Aparat mógłby być powiązany ze smartfonem lub tabletem.

Konkurs Literacki „Oto ja”KL_1

W dniu 21 marca 2017 odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Konkursu Literackiego „Oto ja” organizowanego pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów.

Zuzanna Młynek z klasy ILB zajęła trzecie miejsce w Konkursie, a Dominika Piotrowska z klasy IILC otrzymała z rąk Pani Kurator wyróżnienie.


Etap rejonowy XLIX Konkursu Chemicznego

Dnia 4 marca 2017 roku uczniowie naszego liceum: Klaudia Granowicz (3LC), Wiktoria Kaczmarek (2LB) i Bartosz Wichrowski (2LB) reprezentowali szkołę w Rejonowym Etapie XLIX Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.

Rejonowym Etapie konkursu wiedzy o mózgu

W dniu 4 lutego 2017 roku nasza uczennica Aleksandra Markowska (3Lc) reprezentowała szkołę w Rejonowym Etapie konkursu wiedzy o mózgu. Organizatorami byli: Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne PTNk i V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie. Aleksandrę sklasyfikowano podczas testu weryfikacyjnego w pierwszej dwudziestce.  


ETAP REJONOWY XXV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie w dniu 16.12.2016 r. przeprowadził etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

 Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Adam Romanowski z kl. IIIE, który zdobył II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Liceum reprezentowała Joanna Ziółkowska z kl. ILB i zdobyła              I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.


KONKURS WIEDZY O HIV/AID

 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie był  organizatorem konkursu wiedzy HIV/AIDS kierowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Szczecinie. Nasze liceum reprezentował Jędrzej Zieliński, zajął II miejsce

 


SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

22 września 2016 roku na stadionie przy ulicy Litewskiej w Szczecinie odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletyczne w ramach SZKOLNEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ Szkół Ponadgimnazjalnych. W kategorii chłopców -w biegu na dystansie 100 m chłopców: Jakubaszek Maciej  kl. II LA – uzyskał czas 11,81 sek.  I miejsce;  Mazur Karol  kl. II LB – uzyskał czas 12,21 sek. III miejsce.

 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu tym uczennica klasy 2LB XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Agnieszka Jaglińska otrzymała z rąk Pani Premier Beaty Szydło Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016. Uroczystość wręczenia odbyła się w Warszawie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 


NAGRODA PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN DLA UCZNIÓW XI LO

Dnia 23 czerwca o godzinie 12:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Piastów w Szczecinie  odbyła się gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Szczecin z udziałem Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka oraz Wiceministra Edukacji pana Macieja Kopcia. W tym roku nagrody wręczono uczniom naszego liceum z klasy prawno-administracyjnej : Asia Rychlewska, Natalia Rybczonek oraz Oskar Piotrowski. Nagrody pieniężne w wysokości 400zł uczniowie otrzymali za zajęcie I miejsca za projekt ogólnopolski „Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu” oraz za realizacje projektu międzynarodowego polsko-węgierskiego „Droga ku wolności”. Jest to wielki sukces naszych uczniów. Zwycięstwo uczniowie tej klasy zawdzięczają koordynatorom projektów pani Sonii Pańczuk Mura oraz wychowawcy klasy pani Małgorzacie Kryk.

 


I  MIEJSCE W KONKURSIE ARCHIWA WOKÓŁ NAS

Dnia 9 czerwca 2016r. uczniowie klasy 2LC ( profil  medyczny): Kasia Gapska, Jakub Chmiel, Piotr Kusyk i Dominik Piotrowski  wzięli udział w grze miejskiej „@rchiwa wokół Nas”. Konkurs był organizowany pod patronatem: Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, Archiwum Państwowego i Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Opiekun p. Barbara Małkowska.

 


Liceum nr XI (dziewczęta) – II miejsce

W środę 27.04. 2016 r. w Lasku Arkońskim odbyła się cykliczna impreza p.n. „Wiosenne Biegi o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin” w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


X ZACHODNIOPOMORSKI KONKURS RECYTATORSKI O ZŁOTĄ LIRĘ KORNELA UJEJSKIEGO
W dniu 27 lutego Dominika Zdrodowska  z klasy 2 c oraz Wiktoria Wencel z klasy 2LA godnie reprezentowały Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w X Zachodniopomorskim Konkursie Recytatorskim O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego. Szczególnie gratulujemy Wiktorii otrzymania wyróżnienia wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

BIEG NOWOROCZNY – NASI UCZNIOWIE W GRONIE NAJLEPSZYCH!Zdjęcie

 W dniu 18.02.2016 r. w Lasku Arkońskim odbył się cyklicznie organizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy  bieg masowy p.n. Bieg Noworoczny. 

 Rewelacyjnie spisali się nasi uczniowie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.  Dziewczęta zajęły I miejsce, zaś chłopcy walczyli V lokatę. Indywidualnie na VIII pozycji bieg ukończyła  Marta Król (3LC), natomiast w kategorii chłopców bardzo miłą niespodziankę sprawił Maciej Moroza (1LA), który ukończył bieg na III miejscu.


DEBATY OKSFORDZKIE

18 stycznia 2016 r. uczniowie naszego Liceum w składzie: Paweł Wesner kl. I LB, Jędrzej Myszak kl. I LC, Marcin Lasocki kl. III LA,  i Przemysław Świerzyński kl. III LA uczestniczyli w fazie grupowej debat oksfordzkich i zakwalifikowali się do fazy finałowej.

OLIMPIADA WIEDZY TEOLOGICZNEJ

Nasi uczniowie Konrad Szymański i Kacper Kulas wzięli  udział w wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy Teologicznej pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”.

ZAKWALIFIKOWANI DO PROJEKTU „MAM PUM ”

Uczniowie: Agnieszka Dziedzic, Ewa Błaszczyk, Karolina Wnęk, Paulina Lis, Iga Komorowska, Wiktoria Wszelaka, Wiktoria Kazimierczak, Izabela Włoch, Małgorzata Gos, Natalia Zimmer, Vanessa Zych uczestniczyć  będą w warsztatach szkoleniowych przygotowujących do studiów medycznych  oraz mają szansę otrzymać  indeksy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.


SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE – AWANS DZIEWCZĄT DO FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH

12 i 13.10.2015r. w Lasku Arkońskim odbyły się zawody międzyszkolne p.n. Sztafetowe Biegi Przełajowe. Rywalizacja polegała na tym, że każda szkoła wystawiała zespół składający się z dziesięciu uczniów. Każdy z nich musiał pokonać dystans 800 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy) w biegu sztafetowym.

Bardzo dobrze spisały się uczennice naszego gimnazjum. Dziewczęta zajęły I lokatę, uzyskując awans do finału wojewódzkiego, natomiast chłopcy uplasowali się na II miejscu. W gronie szkół ponadgimnazjalnych na VII pozycji bieg ukończyły uczennice naszego liceum.

 

WYGRALIŚMY PROJEKT „DROGA KU WOLNOŚCI”

W sierpniu zakończono ocenianie prac konkursowych w ramach projektu „Droga ku wolności”. Zgodnie z regulaminem Komisja wyłoniła dwóch laureatów – szkołę z Węgier i szkołę z Polski.

Wycieczka jest zaplanowana na przełom września i października 2015 r. Zostaliśmy również zaproszeni do udziału w debacie „Droga ku wolności” zaplanowanej na 18 września br. Debata, z udziałem węgierskich i polskich licealistów oraz zaproszonych gości,w tym m.in. Raya MacSharry i lvóna Gyurcsika, odbędzie się w ramach otwarcia Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie koło Międzyzdrojów. Tematem debaty będą relacje polsko-węgierskie oraz sytuacja obu krajów na arenie międzynarodowej. Nasi licealiści podzielą się również opiniami na temat tego, jak odnajdują się w Europie bez granic. Opiekunem projektu była p. Małgorzata Kryk.


RELACJA Z DEBATY ZWYCIĘZCÓW PROJEKTU „DROGA KU WOLNOŚCI”

Uczniowie klasy 2LA oraz uczniowie z Węgier  – zwycięscy projektu „Droga ku wolności” wzięli udział w debacie dotyczącej stosunków polsko-węgierskich zorganizowanej przez Fundację EFRWP w Międzyzdrojach.

Debatę prowadził Tomasz Chaciński redaktor naczelny Polskiego Radia Szczecin.

Uczestnikami debaty byli:

 • dr Ivan Gyurcsik – Ambasador Węgier
 • Ray MacSharry – Komisarz UE ds. Rolnictwa
 • dr hab. Aleksander Hall – członek Rady Programowej Fundacji EFRWP
 • Marek Zagórski – Prezes Fundacji EFRWP
 • Maciej Podbielkowski – Muzeum Powstania Warszawskiego
 • dwóch uczniów ze szkoły węgierskiej
 • dwóch uczniów ze szkoły polskiej (Izabela Baranowska i Joanna Rychlewska)

Po krótkim przedstawienie projektu, uczestników i powitaniu gości przez Prezesa EFRWP

Maciej Podbielkowski z Muzeum Powstania Warszawskiego poprowadził wykład na temat wspólnej historii Węgier i Polski.

Nasze uczennice podczas debaty miały możliwość zadania pytania do Ray’a MacSharry’ego.

Dotyczyły one tego, jak Polska i Węgry są postrzegane na arenie międzynarodowej oraz jakie są różnice i podobieństwa obu krajów?

Dziewczyny pytały również o to, w jakich dziedzinach gospodarki naszych krajów drzemie największy potencjał?.

Pytanie do Aleksandra Halla zadali uczniowie z Węgier.

Po pytaniach do ekspertów młodzież z obu krajów wymieniła się poglądami. Węgrzy byli ciekawi, czy przyjaźń polsko-węgierska jest nadal tak żywa jak dawniej?


BUDAPESZT – NASZA NAGRODA ZA PROJEKT „DROGA KU WOLNOŚCI”

6.10.2015 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do stolicy Węgier, dzięki wygranej w projekcie polsko-węgierskim. Lecieliśmy liniami Air Berlin. Lot minął szybko i w miłej atmosferze. Na miejscu byliśmy około godziny 10, zakwaterowaliśmy się w czterogwiazdkowym hotelu znajdującym się w Budzie centrum miasta (Budapeszt dzieli się na trzy części: Budę, Pest i Obudę) i zaczęliśmy zwiedzać miasto.

SZKOLNĄ LIGĘ LEKKOATLETYCZNĄ DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W KATEGORII DZIEWCZĄT

W dniu 25.09.15 na stadionie przy ul. Litewskiej MOS zorganizował Szkolną Ligę Lekkoatletyczną dla szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach:w biegach na 100 m, 400 m, 800 m dziewczęta i 1500 m chłopcy, skoku w dal, pchnięciu kulą i sztafecie 4X100 m. Nasze liceum w kategorii dziewcząt  zajęło, pierwszy raz w historii, miejsce  na podium, zajmując trzecie miejsce.  W konkurencjach indywidualnych najlepiej wypadły: Laura Sokołowska, zajmując I miejsce w skoku w dal, czwarte – Kasia Gołacka w biegu na 400 m i Ola Teska w pchnięciu kulą,  zabrakło im  bardzo niewiele do podium.

POKAZALI HISTORIĘ SZCZECINA I WYGRALI

Uczniowie XI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie wygrali ogólnopolski konkurs Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Ze statuetką Nagrody Głównej w dłoni mówią: – To wygrał Szczecin, jego historia i jego mieszkańcy.


SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
25 września 2015 roku na stadionie przy ulicy Litewskiej w Szczecinie odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletyczne w ramach SZKOLNEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ Szkół Ponadgimnazjalnych. W kategorii chłopców uzyskaliśmy:
 • bieg na dystansie 100 m chłopców: Jakubaszek Maciej  kl. I LA – uzyskał czas 11,83 sek.  III miejsce
 • skok w dal: Mazur Karol  kl. I LB – uzyskał wynik 5,63 m   III miejsce;
 • sztafeta 4×100 m chłopców: Jakubaszek  Maciej  kl. I LA, Mazur Karo kl. I LB, Wichorowski Bartosz   kl. I LB, Kita Kamil kl. I LC sztafeta uzyskała czas 48,90 sek., zdobywając V miejsce;
 • bieg na dystansie 1.500 m chłopców: Cieciera Adrian kl. II LC – uzyskał czas 5.03,91 min. VII miejsce;

KRAKOWSKI FINAŁ AKADEMII NOWOCZESNEGO PATRIOTYZMU 8 – 9 CZERWCA 2015

Zwycięzcy nagrody głównej projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu klasa I LA prawno-administracyjna. Wyjazd dał nam możliwość poznania nowych, ciekawych miejsc w Krakowie. Opiekunkami naszej grupy były: pani Małgorzata Kryk (wychowawczyni klasy) oraz pani Sonia Pańczuk- Mura (opiekun projektu).

Dziękujemy Dyrektorowi szkoły p. Mirosławowi Mika i Radzie Rodziców za sfinansowanie wyjazdu na finał konkursu, nauczycielom za rozpowszechnianie idei naszego projektu oraz wszystkim głosującym na naszą szkołę.


Zostań Mistrzem Anatomii

W dniu 25 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy 1 LC o profilu medyczno-ratowniczym wzięli udział w konkursie „Zostań Mistrzem Anatomii”, którego organizatorami było Studium Pracowników Medycznych i Społecznych „Oświata Lingwista”. Uczniowie Jędrzej Zieliński, Krzysztof Rygielski oraz Paulina Czyż zakwalifikowali się na podium, zajmując III, IV oraz V miejsce w klasyfikacji.


Wojewódzki Finał Zawodów w Udzielaniu Pierwszej Pomocy PCK
Dnia 9 maja 2015 r. (sobota) na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbył się wojewódzki finał zawodów w udzielaniu pierwszej pomocy PCK. Drużyna naszego liceum (wszyscy uczniowie z klas ratowniczo-medycznych) miała zagwarantowany start w tych rozgrywkach, ponieważ wygrała etap rejonowy. Reprezentacja XI LO zajęła V miejsce.

Skład drużyny: Wiktoria Wszelaka,  Paulina Stępień, Ewa Błaszczyk, Gracjan Karczmarski, Jakub Chmiel


KONKURS „WIEDZY MORSKIEJ”

           W konkursie „Wiedzy morskiej” w kategorii drużynowej uczniów szkół średnich na 8 startujących zespołów Ida Jędrzejewska i Przemysław Świerzyński  zajęli III miejsce, a w kategorii drużynowej uczniów szkół gimnazjalnych Weronika Soroka i Błażej Figurski zajęli II miejsce.

W konkursie literackim wyróżnienie uzyskał Aleks Owczarewicz. Wręczenie nagród i wyróżnień dobyło się 16 kwietnia 2015 roku w auli Pałacu Młodzieży.


REJONOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK

W dniu 14.04.2015r. w Zespole Szkół Samochodowych odbyły się Rejonowe Mistrzostwa                      I Pomocy PCK.

Zawodnicy mieli za zadanie zaopatrzyć poszkodowanych w 4 stacjach symulowanych (resuscytacja krążeniowo – oddechowa, zmiażdżenie ręki, wypadek samochodowy, oparzenie) oraz rozwiązać test na jednej stacji teoretycznej. Po raz piąty z rzędu nasi uczniowie wygrali zawody, zdobywając kwalifikacje do reprezentowania naszego rejonu w finale wojewódzkim, który odbędzie się 9.05.2015 r. w Szczecinie na Jasnych Błoniach. Wszyscy zawodnicy to uczniowie klas ratowniczo-medycznych.

Skład drużyny: Wiktoria Wszelaka – 2LC, Błaszczyk Ewa – 2LC, Karczmarski Gracjan – 3LC, Stempień Paulina – LC, Chmiel Jakub – 1LC.


SUKCESY NASZYCH TURYSTÓW

Dnia 26 marca 2015r. w Pałacu Młodzieży odbyło się podsumowanie eliminacji miejskich  Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.

W turnieju  uczestniczyły 24 zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W 5 etapach  startowało 80 uczniów. Poziom poszczególnych etapów był bardzo wysoki i wymagał od uczniów dużego nakładu pracy.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr XI pod opieką pani Sylwii Kowalczyk zajęli 5 miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.


UCZENNICE JEDENASTKI NA PODIUM

 W dniu 8.06.15 na stadionie lekkoatletycznym im. W. Maniaka został rozegrany meeting z okazji zakończenia roku szkolnego. Obejmował konkurencje: bieg na dystansie 100 m, 400 m, 800 m, skok w dal, pchnięcie kulą, sztafetę 4×100 m.

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze licealistki – III pozycja w klasyfikacji generalnej.


XLVI OLIMPIADA JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Uczeń klasy ILA (prawno-administracyjnej) Daniel Dobies brał udział i reprezentował naszą szkołę podczas XLVI Olimpuiady Języka Rosyjskiego w Okręgowych Eliminacjach – Zawodach III Stopnia w Gdańsku.

Konkurs „TURBO LANDESKUNDE ”

W etapie regionalnym konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” reprezentacja XI LO w składzie: Wiktoria Dobrzańska, Izabela Włoch, Paulina Lis (wszystkie uczennice z klasy 2 LC) zajęła w kategorii drużynowej 5 miejsce. 

Bieg Noworoczny – nasi uczniowie w gronie najlepszych!
W dniu 05.02.2015r. w Lasku Arkońskim odbył się cyklicznie organizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy  bieg masowy p.n. Bieg Noworoczny.