Wizyta w Centrum Symulacji Medycznej PUM

Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, które mieści się na ulicy Klonowica 50.

Wykładowcy uczelni zaprezentowali symulatory, na których studenci PUM ćwiczą czynności medyczne i uczą się przy użyciu najnowocześniejszych metod.

Uczniowie byli w symulatorze karetki, który odwzorowuje prawdziwy ambulans. Następnie oglądali szpitalny oddział ratunkowy, salę położniczą, neonatologiczną, a także salę operacyjną.

Duże zainteresowanie wzbudziła sala  laparoskopowa, gdzie można było poćwiczyć i przekonać się, jakiej precyzji wymaga wykonywanie zabiegów laparoskopowych. Każdy ruch narzędzi jest tu dokładnie mierzony i od razu można ocenić poprawność wykonywanych ćwiczeń.

W salach znajdowały się fantomy, które można zaprogramować, wybierając chorobę potrzebną do nauki. Fantomy mogą płakać, mówić, odczuwać ból.

Uczniowie mieli także możliwość odbyć  praktyczne ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz powtórzyć wiadomości na temat zasad  pierwszej pomocy przedmedycznej .

Centrum Symulacji Medycznej PUM to  miejsce, które robi ogromne wrażenie i warto było je odwiedzić.