Lekcja muzealna 1LF

Dnia 26 marca klasa 1LF wraz z Panią Mariolą Konicką i Justyną Próchnicką udała się do Centrum Dialogu Przełomy na lekcję muzealną pt. „Podzielony Świat”, którą poprowadziła Pani Ewa Sobota. Podczas lekcji uczniowie poznali dzieje Szczecina od II ws do przemian ustrojowych w 1989 roku.
Opis do zdjęcia: Szczecin II
Uczniowie przed panoramą bombardowanego w czasie II w.ś. Szczecina (panorama fotograficzna pt. „Koniec marzeń” wykonana przez grafika Kobasa Laksę).
Opis do zdjęcia: Mieszkańcy Szczecina po II ws:
Klasa 1LF zapoznaje się z losami pierwszych mieszkańców Szczecina po II w.ś.
proces szesnastu: Pani Ewa opowiada o czasach stalinizmu w Polsce.(na ekranie: proces szesnastu działaczy Polskiego Państwa Podziemnego).
Stocznia: Klasa podziwia makietę Stoczni Szczecińskiej im. Adolfa Warskiego.
Grudzień 70.: Pani Ewa przybliża uczniom okoliczności wybuchu rewolty grudniowej w 1970 r.
Grudzień 70. ofiary:  Klasa 1LF przed tablicami upamiętniającymi ofiary Grudnia 70. w Szczecinie.
strajk po Grudniu 70. : Uczniowie dowiadują się, jakie były okoliczności wznowienia strajku przez stoczniowców na początku 1971 roku.
epoka Gierka: Uczniowie podziwiają „malucha” – auto dekady Gierka.

Porozumienia sierpniowe:   Pani Ewa przedstawia kulisy podpisania porozumień sierpniowych w 1980 r.

Blokowisko:  Klasa 1LF przy instalacji artystycznej „Blokowisko”.
Stan wojenny: Uczniowie poznają realia stanu wojennego wprowadzonego w Polsce w 1981 r.
Stan wojenny 1: Klasa 1LF ogląda eksponaty i pamiątki z czasów wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.