Wycieczka do Berlina


Dnia 19 września 2023 roku  38 uczniów  naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce  historycznej do Berlina. Organizatorem wycieczki byli: Urząd Marszałkowski oraz Muzeum Przełomy. Celem wycieczki było poznanie miejsc pamięci o ofiarach III Rzeszy oraz historii muru berlińskiego. Uczestnicy wycieczki mogli wysłuchać opowieści o życiu codziennym w podzielonym mieście. Miejscem, które  szczególnie mocno zapadło w pamięć, jest ulica Bernauer Strasse, która została dosłownie przepołowiona w 1961 roku. Zamurowano drzwi wejściowe, a następnie również okna budynków wychodzących na zachodnią stronę, aby zapobiec ucieczkom na drugą stronę muru.

Przewodnikiem po Berlinie był pracownik naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego pan dr Tomasz Ślepowroński, który w niezwykle barwny i ciekawy sposób opowiadał o historii Berlina. Opiekunami wycieczki były panie: Mariola Konicka i Barbara Małkowska.