Wycieczka klasy 3LB do Centrum Symulacji   Medycznej PUM Szczecin


Dnia 20.09.2022 r. klasa 3LB razem pod opieką Pani Beaty Zymek wybrała się na wycieczkę do Centrum Symulacji Medycznej PUM Szczecin ul. Żołnierska. . Klasa miała okazję zapoznać się ze sprzętem i pomocami naukowymi , których w trakcie roku akademickiego używają studenci położnictwa, pielęgniarstwa, ratownictwa czy też wydziału lekarskiego PUM- u. . Najpierw zademonstrowano nam , jak obsługuje się wirtualne USG, a potem pracowaliśmy na laparoskopach ,gdzie musieliśmy wykazać się skupieniem ,aby za pomocą długich chwytaków przenosić malutkie kuleczki . Następnie zwiedziliśmy salę do nauki pobierania krwi oraz salę porodową , z zaawansowany technologicznie fantomem ,dzięki któremu można ćwiczyć odbiór porodu i inne ginekologiczne zabiegi. Uczniowie mieli okazję zobaczyć też fantom nowonarodzonego dziecka, który płakał i mrugał oczami.. Następnie odwiedziliśmy salę intensywnej terapii oraz salę do ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej ,gdzie trzeba było wykazać się siłą i wytrzymałością ponieważ do rytmu znanej piosenki zespołu Bee Gees wykonywaliśmy na fantomach ćwiczenia sztucznego oddychania .Na koniec klasa mogła wejść i obejrzeć symulator karetki pogotowia ratunkowego . Wycieczka pozwoliła uczniom klasy medycznej dokształcić się i poszerzyć wiedzę na temat pierwszej pomocy oraz poznać zasady nauki na PUM- ie.

Uczniowie Klasy 3LB – profil medyczny.