Klasy 2LB i 2LC z wizytą u Wikingów


We wtorek 13 września 2022 r. klasy 2LB i 2LC udały się na wycieczkę do Centrum Słowian i Wikingów . Skansen położony jest na Wyspie Ostrów, nad rzeką Dziwną. Znajdują się tam rekonstrukcje chat mieszkalnych i rzemieślniczych z IX-XI wieku, w których wnętrzach umieszczono repliki mebli i przedmiotów codziennego użytku, dzięki którym łatwiej jest uzmysłowić sobie, jak żyli ludzie ponad 1000 lat temu. Zgodnie z zasadą poznawania „żywej historii”, na terenie skansenu wszystkiego można dotknąć i sprawdzić, jak działa. Uczniowie brali udział w warsztatach z garncarstwa, kowalstwa, tkactwa czy tez pobierali naukę strzelania z łuku i zbierali specjalne runy. Poznawali też bogów Słowian i Wikingów i mogli spróbować tradycyjnego podpłomyka oraz upieczonych nad ogniskiem kiełbasek.

Wycieczka była bardzo udana, pomimo deszczu, który trochę nam przeszkadzał w spacerze między chatami.

Dziękujemy opiekunom – paniom: Barbarze Gos, Beacie Zymek, Beacie Kaziszyn i Agnieszce Kozioł za miłe spędzony czas.

Uczniowie 2LB i 2LC