Kraków dawna stolica Polaków


W dniach 04.05-08.05 2022 r.  klasa 1 LA prawna wraz z p. Sonią Pańczuk -Mura i Beata Dorną uczestniczyła w 5 dniowej wycieczce do Krakowa. W dawnej stolicy zrealizowaliśmy trasę  „Żydowski Kazimierz”. Zwiedziliśmy muzeum Podziemny Kraków, Muzeum Czartoryskich, Królewski Wawel. Popołudniu udaliśmy na rejs Wisłą. W środę wieczorem byliśmy w Teatrze Bagatela na spektaklu „Rewizor”. Kolejnym punktem była Wieliczka. Tam przez 4 godziny zwiedzaliśmy  podziemne korytarze oraz wykute w soli kaplice. Najtrudniejszym punktem wycieczki była wizyta w Auschwitz. Zwiedzanie tego miejsca  jest trudnym przeżyciem. Wycieczka z przewodnikiem , panem Sebastianem Reczkiem wywarła na nas ogromne wrażenie, mnóstwo się dowiedzieliśmy i wielu z tych informacji pozostanie w naszej pamięci na zawsze.