„Młodzieży Czytanie” w Książnicy Pomorskiej


W tym roku XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi po raz pierwszy wzięło udział w akcji „Młodzieży Czytanie”, jej IV edycji. Spotkanie odbyło się 20 listopada br., w Auli Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie, Organizatorami przedsięwzięcia byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej pan Lucjan Bąbolewski. Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa. Zamiarem organizatorów było także kontynuowanie akcji Narodowe Czytanie, do której 7 września br. zachęcał wszystkich Polaków Prezydent RP Andrzej Duda.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. 1LAp. Wybrane uczennice z tej klasy, Daria, Nadia, Natalia, Maja i Zuzanna czytały fragment noweli „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej. Sposób, w jaki został zaprezentowany tekst noweli przykuł uwagę słuchających i spotkał się ze szczególnym uznaniem Pani Kurator.

Podczas wydarzenia w Książnicy Pomorskiej wspólnie z uczniami  Nowele polskie czytali: Maciej Czaczyk (piosenkarz i gitarzysta, laureat drugiej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” z 2011 roku), dziennikarze Joanna Skonieczna i Dariusz Baranik.