Międzynarodowy Dzień wolontariusza


W środę 5 grudnia 2018 w Międzynarodowy Dzień wolontariusza w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie odbyła się VIII Gala Obywatelska Wolontariatu. Jest ona wyjątkowym ukłonem w stronę szczecinian zaangażowanych w działalność wolontariacką i na rzecz społeczności lokalnej.

W tym roku podczas uroczystości zostały m.in. podsumowane działania społeczne mieszkańców naszego województwa oraz poznaliśmy laureatów konkursu „Barwy Wolontariatu” w którym:

1.miejsce zajęli Mali Wolontariusze z Przedszkola Publicznego nr 3 „Pentliczek”

2. miejsce: Wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Szczecinie

3.miejsce: Szkolny Klub Wolontariatu, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowogardzie.

Wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna, a biletem wstępu na galę były zbierane przez wolontariuszy książki dla dzieci, które trafią do Stowarzyszenia „Zrozumieć”  prowadzącego specjalistyczną placówkę wsparcia dziennego dla dzieci i dorosłych. 

Gala jest uhonorowaniem i podziękowaniem dla tych, którzy na co dzień pomagają innym bezinteresownie. To także podsumowanie całorocznych starań na rzecz promocji i udziału w różnorodnych działaniach na rzecz społeczności lokalnej. Cieszy nas, że znaleźliśmy się wśród nagrodzonych mieszkańców naszego województwa, a nasze działania dostrzeżone i nagrodzone. Mamy nadzieję, że wygrana będzie znakomitym sposobem na promowanie idei wolontariatu w naszej szkole i bodźcem dla innych młodych ludzi, którzy stwierdzą, że warto pomagać.