Program obchodów Święta Niepodległości

zostały ogłoszone:

• konkurs na plakat patriotyczny oraz list do Polski (prace oddajemy do 30 października do nauczycieli języka polskiego i historii)
  • konkurs na ciasto „pychotka patriotka”, dochód ze sprzedaży ciast przeznaczony będzie na odnowienie grobów żołnierskich.
  • konkurs na piosenkę patriotyczną, którego finał odbędzie się na II piętrze 06.11. o godz. 11.45 – 12.30

05.11. godz. 8.00-9.00 w klubie szkolnym:

• Wykład prof US Tomasza Sikorskiego „Polskie Drogi do niepodległości” dla klas 1LA, 2LA, 3LA,

06.11. godz. 11.45-12.30

Finał konkursu piosenki patriotycznej ( II piętro)

07.11. godz. 8.50 – 9.40 w klubie szkolnym:

Wykład dr Michała Siedziako IPN „Walka o pamięć 11 listopada w PRL”, dla klas 1LB, 2LB, 3LB

godz. 9.50-10.35 w klubie szkolnym:

Wykład dr Michała Siedziako IPN „Walka o pamięć 11 listopada w PRL”, dla klas 1LC, 2LC, 3LC

Czwartek

Wszystkie klasy (w szczególności 3 klasy gimnazjum, 7 i 8 klasa) na lekcjach jęz. polskiego, historii, wos, godz. wych. ćwiczą 4 zwrotki hymnu.

Nasza szkoła włączyła się a akcję „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”

W piątek 9 listopada 2018 o godz. 11:11  w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

PIĄTEK

• quiz dotyczący odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku, możliwość otrzymania setki z historii ( testy do rozwiązania na każdej przerwie na przeciwko pokoju nauczycielskiego)
  • konkurs na najlepiej wykonany kotylion 9 listopada będzie na parterze stoisko z materiałami i osobą, która pokaże jak go wykonać
  • na parterze będzie można pomalować sobie twarz (mała flaga na policzku, czyli bez szaleństw)
  • szkolny radiowęzeł będzie puszczał od rana pieśni patriotyczne.

Coś na czym mam bardzo zależy, żeby uczniowie poszczególnych klas ubrali koszulki pół klasy białą a druga połowa czerwoną i na wszystkich lekcjach siadali tak żeby stworzyć biało-czerwoną flagę (czyli z tyłu biali z przodu czerwoni). Klasy, którym się to uda w ten dzień w całości mają szczęśliwy numerek. Dobrze by było zrobić listę w klasie kto w jakim kolorze przyjdzie i zdjęcie jako dowód.
UROCZYSTE PODSUMOWANIE OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

I TURA – 3 klasy gimnazjum, 7 i 8 klasa – 4 godzina lekcyjna

II TURA – Liceum Ogólnokształcące – 6 godzina lekcyjna

Samorząd Uczniowski ZSO Nr 4 jest organizatorem uroczystych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Kryk