Lekcja geografii w Muzeum Geologicznym

W dniu 30 .10.2018r. uczniowie klasy 2LC i maturzyści z klasy  trzeciej Liceum Ogólnokształcącego zwiedzali Muzeum Geologiczne mieszczące się na Wydziale Nauk o Ziemi. Naszym przewodnikiem był  pan Roberta Woziński ,który z wielkim zaangażowaniem i pasją opowiadał nam o skałach i minerałach. Mogliśmy podziwiać minerały fluoroscencyjne ,skamieniałości ,rozpoznawać  kolekcje piaskowców ,  oraz dowiedzieć się o historii geologicznej Pomorza Zachodniego. Uczniowie również za pomocą skali Mosha  rozpoznawali twardość poszczególnych minerałów. Dowiedzieliśmy się , że nasze muzeum jest wpisane na listę Muzeów świata .Ciekawostką naszego regiony są kolekcje kul szczecińskich i skamieniałości oligoceńskich. W muzeum można podziwiać kolekcję składającą się z 8000 eksponatów.

Opiekun Sylwia Kowalczyk