Festiwal Nauki


Dnia 19.09 uczniowie klasy 2LB wraz z P. Urszulą Olek uczestniczyli w Festiwalu Nauki. Zajęcia w ramach Festiwalu odbyły się w Zakładzie Biochemii i Żywienia Człowieka na Uczelni PUM. Uczniowie wzięli udział w wielu interesujących wykładach. Na pierwszym wykładzie dowiedzieli się jak skutecznie się uczyć i jaka dieta wspomaga szybkie i skuteczne uczenie się. Zdobyli wiele zadziwiających informacji, które na pewno przydadzą im się w najbliższym czasie.

    Następnie udali się na dość niezwykłe zajęcia, dotyczyły alternatywnych form żywienia, a dokładnie spożywania owadów. Wszyscy byli zaskoczeni, że można wprowadzić dietę złożoną z danych gatunków owadów. Sposób ten został już dawno opatentowany w innych częściach świata, takich jak Azja czy Afryka. 

    Po zakończeniu tak dziwnych, ale i interesujących zajęć uczniowie wybrali się na następny wykład, w którym omawiane były bakterie w organizmie człowieka. Jak się okazało nie wszystkie są naszymi wrogami. Ta informacja wielce zadziwiła uczniów naszego liceum. Z chęcią słuchali i dowiadywali się nowych rzeczy.

      Na następnym wykładzie młodzież dowiedziała się jak suplementować witaminę D i nie tylko. Poznali również warunki przyjmowania i zapotrzebowanie witaminy D. Wszyscy byli skupieni i zapisywali potrzebne informacje. 

     Ostatnie zajęcia przedstawiały wpływ GMO ( Genetycznie Modyfikowane Organizmy) na codzienne życie ludzi, roślin jak i zwierząt. Skutki modyfikacji genetycznej pokazane zostały w interesujący sposób, przedstawione zostały pozytywne jak i negatywne aspekty GMO. 

        Podczas wykładów uczniowie dowiedzieli się wielu potrzebnych i zadziwiających rzeczy. Takie wyjścia pozwalają uczyć w nietypowy sposób.