Zajęcia licealistów w ZUT  w ramach projektu „Licealista w świecie nauk”


Dnia 30 stycznia 2018 uczniowie z klas 2LA/B/C uczestniczyli  w  zajęciach  warsztatowych ZUT Szczecin Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt  w  ramach projektu „Licealista w świecie nauki”.  Zajęcia prowadzone były dla  uczniów drugich klas liceum  realizujących przedmioty chemia i  biologia  na poziomie rozszerzonym. Na warsztaty licealiści udali się pod opieką pani Beaty Zymek.   Tematem  zajęć było : „Co mamy w genach, czyli nasze genetyczne CV”.

Na zajęciach uczniowie mieli okazję poznać i nauczyć się techniki pipetowania, zapoznali się z teorią dotyczącą izolacji DNA oraz wyizolowywali swoje własne DNA z komórek nabłonka jamy ustnej.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, ponieważ pozwoliły nam one poszerzyć naszą wiedzę z zakresu cytologii. Poznaliśmy wiele przyrządów i aparatów laboratoryjnych, a wszelkie prace musieliśmy wykonywać zgodnie z normami i przepisami BHP i regulaminem pracowni chemicznej.  Ciekawe zajęcia praktyczne sprawiły nam wiele radości i zachęciły jeszcze bardziej do nauki chemii i biologii.

 

                                                     Wiktoria Kuriata, klasa 3 LC