Lekcje chemii dla licealistów na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej  ZUT Szczecin.


Grupa licealistów klas drugich, realizujących program rozszerzonej chemii wraz z opiekunem, panią Beatą Zymek, uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Uczniowie mieli okazję poznać chemię w ciekawy, przystępny sposób. Przypomnieli sobie wiele ważnych reakcji chemicznych. Zobaczyli warunki przechowywania ciekłego azotu oraz jego właściwości na przykładzie kurczącego się balona. Mieli okazję skosztować chrupek moczonych w ciekłym azocie. Poznali wybuchowe skutki łączenia wielu substancji ze sobą. Zobaczyli, jak wygląda pasta do zębów dla słonia i jak się ją tworzy.

Zajęcia poprowadzone zostały w bardzo interesujący sposób. Taką chemię polubi każdy. Przekazana wiedza sama wpływała do głów. Pełni wrażeń wyczekujemy kolejnych zajęć i nowych wiadomości.

 

Joanna Ziółkowska ,  klasa 2LB