KLASA 3LB NA WYKLADACH I LABORATORIACH CHEMICZNYCH ZUT SZCZECIN

W czwartek 11 kwietnia klasa 3LB o profilu medycznym pod opieką Pani Beaty Zymek realizowała swoje zajęcia na WYDZIALE INZYNIERII MATERIAŁOWEJ i MECHATRONIKI ZUT Szczecin. Uczniowie brali udział w wykładzie przygotowanym przez Panią dr inż. Agatę Niemczyk pt. „Polimery w medycynie”. Mieli okazję powtórzyć i przypomnieć sobie wiedzę teoretyczną z chemii organicznej o polimerach, poliamidach ,poliestrach itp. Chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez Panią Doktor i aktywnie rozwiązywali zadania na tablicy. Następnie brali udział w zajęciach laboratoryjnych , na których (między innymi) sami mogli rozpoznawać rodzaje tworzyw sztucznych  poprzez spalanie i inne sposoby ich identyfikacji oraz łączyli elementy z tworzyw metodą spawania i ściskania.

Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące. Uczniowie bardzo aktywnie brali w nich udział i z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu spotkanie. Serdecznie dziękujemy Pani dr inż. Agacie Niemczyk za zorganizowanie zajęć.