Wizyta klasy 2LC w Sądzie Rejonowym Szczecin – Prawobrzeże i Zachód

8 marca klasa 2LC podczas wizyty w Sądzie Rejonowym Szczecin Prawobrzeże i Zachód , uczestniczyła w spotkaniu w ramach zadania pt. Poznaj sąd i mediacje w ramach projektu „Zachowaj To Dla Siebie”.

Po wysłuchaniu prezentacji młodzież została oprowadzona po budynku sądu przez Pana Sędziego Marka Dalidowicza. Mogliśmy zobaczyć największą w tym budynku sądu salę rozpraw, bezpieczną salę przesłuchań, biuro podawcze, czytelnię akt spraw. Na zakończenie klasa 2LC miała możliwość porozmawiania na sali rozpraw z panem sędzią, który omówił wiele interesujących rzeczy związanych z pracą sędziego i rozstrzyganiem spraw przed sądem, a panie z Ośrodka Mediacji zapoznały uczniów z rolą i możliwościami przeprowadzenia mediacji.

Wizyta ta przybliżyła uczniom specyfikę funkcjonowania sądu, zagadnienia prawa karnego oraz poznanie roli mediacji i mediatorów w sprawach karnych i odszkodowawczych.

OPIS ZDJĘĆ:

wykład na sali sądowej
prezentacja multimedialna „Zachowaj To Dla Siebie”
wykład na sali sądowej
 uczennica ubrana w togę adwokata
uczniowie klasy 2LC w togach oraz sędzia