Międzyszkolne Rozgrywki Licealiad

Zakończyły się rozgrywki Międzyszkolnych Rozgrywek Licealiady w koszykówce chłopców szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024.
W rozgrywkach wzięło udział 17 szkół. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, w których rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”.
Uczniowie reprezentujący naszą Szkołę w fazie zasadniczej, po zaciętej i wspaniałej walce sportowej, odnieśli 6 zwycięstw, notując 1 porażkę. Dzięki temu zakwalifikowali się do fazy play off. Niestety w półfinale, również po wyrównanej rywalizacji, przegraliśmy z LO I 76 do 71. W drugim półfinale LO V uległo LO II 51 do 83.
W turnieju finałowym w dniu 21 lutego zawody rozgrywano o III i mistrzowskie I miejsce.
Nasi uczniowie pewnie odnieśli sukces, wygrywając 95 do 69 z LO V i zdobyli brązowe medale. Mistrzostwo Szczecina szkół ponadpodstawowych zdobyło LO II, które pokonało LO I wynikiem 79 do 55.
Oba zespoły będą reprezentować Szczecin w rozgrywkach regionalnych.
Dla niektórych naszych licealistów była to wspaniała przygoda. Maturzyści mogli odnieść mały sukces sportowy na koniec swojej nauki.
Dyrekcja ZSO nr 4 składa im oraz całej drużynie serdeczne gratulacje.