Dzień Integracyjny na Polanie Harcerskiej w Szczecinie – Wspólne chwile uczniów klas I LO


12 września 2023 roku, Lasek Arkoński w Szczecinie stał się miejscem  spotkania  uczniów klas I XI Liceum Ogólnokształcącego. Dzięki wspólnej pracy uczniów i wychowawców  Polana Harcerska zamieniła się w arenę integracyjnych zabaw i konkurencji.

Początek imprezy upłynął pod znakiem gier z chustą animacyjną. W rękach uczniów rozkwitały kolorowe wzory, a radosne okrzyki i śmiechy świadczyły o tym, jak świetnie wszyscy się bawili. Kolejnym punktem programu był przejście przez tunel. Ta prosta, lecz wymagająca współpracy atrakcja, okazała się doskonałym narzędziem do budowania wzajemnego zaufania i zrozumienia między uczniami. Uczniowie musieli też przełamać swoje obawy przed wejściem w zamkniętą przestrzeń.

Jednak prawdziwe emocje zaczęły się, gdy przyszedł czas na konkurencje międzyklasowe. Rywalizacja, choć przyjazna, była zacięta. Każda z klas starała się wykazać swoimi umiejętnościami, by zdobyć miano najlepszej. Ale  ważniejsze niż sama rywalizacja było to, że uczniowie poprzez te konkurencje mieli okazję lepiej się poznać. Wspólna praca nad strategią, dzielenie się zadaniami czy kibicowanie swoim kolegom i koleżankom, wszystko to pozwoliło im na nawiązanie nowych przyjaźni i zrozumienie, że w jedności rzeczywiście tkwi siła.

Dzień Integracyjny w Lasku Arkońskim przeszedł do historii klas pierwszych jako czas pełen zabawy, śmiechu i współdziałania. Chociaż pogoda była upalna, humory uczestników były doskonałe przez cały czas. Prawie nikt nie narzekał.

Ten dzień udowodnił, że prawdziwa magia tkwi w ludziach, którzy są otwarci na nowe doświadczenia i gotowi do budowania trwałych relacji. W jedności siła – to motto, które na pewno zostanie w sercach uczniów na długo.