„Ekopracownia – zielone serce szkoły”


Chcemy się pochwalić nagrodą finansową otrzymaną przez naszą szkołę. W projekcie „Ekopracownia – zielone serce szkoły” organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wygraliśmy 75 000 PLN, które przeznaczyliśmy już na stworzenie profesjonalnej stacji meteorologicznej – opartej na czujnikach i elektronice, zasilanej panelem słonecznym,  przesyłającej zdalnie on-line aktualne wartości parametrów meteorologicznych.
Stację będziemy wykorzystywali do badania klimatu Szczecina i miejskiej wyspy ciepła na geografii i naukach przyrodniczych.
Wkrótce więcej naukowych informacji.
Pozdrawiam.
Tomasz Porębski – opiekun projektu