Gra miejska


Dnia 04.12.2021 r. odbyła się gra miejska „Kamienie pamięci szczecińskie grudnie 56′ 70’81’ ” Organizatorami gry były pani Małgorzata Kryk i Sonia Pańczuk Mura. W tej historycznej zabawie udział wzięło ponad stu uczniów z 12 szczecińskich szkół.

Zabawa ta stanowi alternatywny sposób na spędzenie wolnego czasu, połączony z odkrywaniem Szczecina i faktów związanych z wydarzeniami, jakie miały miejsce w grudniu 1956, 1970, 1981 na terenie miasta.

Nasza gra miała charakter  uliczny.  Zespoły uczestników rywalizowały na ulicach miasta, starając się wykonać przygotowane zadania w jak najkrótszym czasie. Liczyły się: szybkość, wiedza, kojarzenie faktów, praca zespołowa, orientacja w terenie.

Nasza przygoda rozpoczęła  się na placu Solidarności w Szczecinie. Następnie uczestnicy przemieszczali pomiędzy punktami, które były związane z wydarzeniami grudniowymi. Po trzech godzinach rywalizacji udaliśmy się pod Polskie Radio Szczecin. Tam czekał na nas gorący poczęstunek i finał. 

Słodki upominek otrzymali wszyscy uczestnicy, natomiast nagrody dla zwycięskich drużyn wręczył Wojewoda Zachodniopomorski – Zbigniew Bogucki. 

Lista zwycięskich drużyn:

I miejsce – Odlotowe agentki
II miejsce -Septagon
III miejsce – Ślimaki
IV miejsce- Łosie

Szczególne podziękowania składamy Darii Górskiej i Dominice Pawłowskiej z klasy III LAp, które swoją kreatywnością i włożoną pracą zapewniły atrakcyjność naszej zabawy.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji gry miejskiej oraz wszystkim uczestnikom, którzy licznie przybyli  w ten mroźny dzień i bawili się do końca. 

Historyczna gra miejska „Kamienie pamięci szczecińskie grudnie 56′ 70’81’ ” została sfinansowana ze środków wieloletniego programu rządowego ” Niepodległa” na lata 2017-2022.

Organizatorzy : Małgorzata Kryk, Sonia Pańczuk -Mura