Turystycznie, geograficznie i fizycznie – interdyscyplinarny wyjazd naukowy do Berlina naszych licealistów


Dnia 23 września 2021 r. uczniowie klasy 3LCg, 3LAp, 3LBp uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym w ramach Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego do Muzeum Techniki w Berlinie.

Zagadnienia programowe z geografii i fizyki zostały zaprezentowane i utrwalone  w sposób praktyczny, atrakcyjny i przystępny. Trzecioklasiści przekonali się, że geografia i fizyka to nauki interdyscyplinarne. Metoda samodzielnie wykonywanych doświadczeń, przemyślana praca z kartami pracy, wykazanie się kreatywnością oraz ćwiczenie języka niemieckiego w praktyce to trafiony sposób na lepsze przygotowanie do matury, do studiów oraz do życia naszych uczniów.

Wróciliśmy zadowoleni a założenia edukacyjne zostały zrealizowane. Wyjazd udowodnił uczniom i opiekunom, że działalność Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego powiązana ze zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy w sposób innowacyjny, korzystając z najnowszych osiągnięć nauki to skuteczny drogowskaz wzbogacania umysłów naszych uczniów.

Ta działalność wzbogaca ofertę naszej szkoły a kandydatom do klasy o profilu europejskim i nie tylko dowodzi, że wybór naszej placówki edukacyjnej jest optymalną możliwością kształcenia.

Dziękuję Pani Renacie Skrodzkiej za pomoc w opiece podczas wyjazdu.

Opiekun SKKT – Tomasz Porębski