Rajd jesienny


W dniu 23.11.2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej ,,Leśnej sobocie’’ zorganizowanej przez Pałac Młodzieży. Wędrowaliśmy nad jeziorem Głębokim podziwiając pomniki przyrody ,dęby szypułkowe ,,Brytyjczycy’’ i buk zwyczajny ,,Upiór’’ . Dotarliśmy do leśniczówki Owczary a następnie trasa wiodła szlakiem czerwonym do Gajówki Żółtew . Przewodnik przypomniał nam pionierów turystyki w Szczecinie państwo Kaczmarek . Dla upamiętnienia ich zasług kolejne pomniki przyrody poświęcone temu małżeństwu nazwano ,,Mama’’ i ,,Tata’’. Dotarliśmy do Bartoszewa gdzie była meta rajdu. Nasza grupa liczyła 18 osób .

Zapraszamy na kolejne wędrówkiOpiekunami rajdu były:

p.Ewa Podbrzeska i p.Sylwia Kowalczyk

TRASA 2

Głębokie, pętla MZK – szlak czerwony – jez. Głębokie – leśniczówka Owczary – szlak czerwony –  Gajówka Żółtew, Bartoszewo,7,0 km