RAJD nad jeziorem Głębokim


W dniu 14.09.2019r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli wędrówki turystyczne. Wybraliśmy się nad jezioro Głębokie i poznaliśmy ścieżkę dydaktyczną. Poznaliśmy ekosystem jeziora Głębokiego,posłużyły nam do tego tablice umieszczone wokół jeziora. Mogliśmy dowiedzieć się jakie zwierzęta zamieszkują ten obszar, jakie drzewa wstępują na tym terenie, poznaliśmy rośliny chronione w Polsce. Dowiedzieliśmy się na czym polega eutrofizacja jeziora oraz poznaliśmy działanie urządzenia aeratora umieszczonego w jeziorze Głębokie Mogliśmy również podziwiać Stróżów jeziora Głębokiego – pomniki przyrody , które stanowią dęby ,,Brytyjczycy’’ oraz buk ,,Upiór’’. Pogoda nam dopisała i w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

Na rajd wybrała się z nami grupa 16 osobowa z SP oraz XI LO

ZAPRASZAMY na kolejne wędrówki

Opiekunami rajdu były: P. Ewa Podbrzeska i P. Sylwia Kowalczyk