GOŚCIE Z UKRAINY W SZCZECINIE


Po raz kolejny mieliśmy możliwość gościć w naszym mieście uczniów z ukraińskiej szkoły w Taraszczy. Wspólnie spędzony czas pozwolił nam poznać się bliżej i zawrzeć nowe przyjaźnie. Nasze koleżanki i nasi koledzy z Ukrainy wzięli udział w różnego rodzaju atrakcjach, które zostały dla nich zorganizowane, aby mogli poznać nasze miasto, kulturę, zwyczaje. W programie było m.in.: zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich, katedry i wieży widokowej, Muzeum Techniki, odbyliśmy rejs statkiem po Odrze, odwiedziliśmy Prezydenta Miasta. Był tez czas na zajęcia aktywne i sportowe, np. warsztaty edukacyjne oraz wizytę w kręgielni.

Atmosfera spotkania była wspaniała, nawet język nie był barierą, nasi Ukraińscy przyjaciele zarażali nas swoim optymizmem i ciekawością świata. Żal było się rozstawać, ale mamy nadzieję, że jeszcze się kiedyś spotkamy.