Sukcesy w XIV Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Szczeciński Parnas”


10 listopada 2018 r. już po raz czternasty w Teatrze Polskim w Szczecinie odbył się Regionalny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości pisarzy Ziemi Szczecińskiej „Szczeciński Parnas”. Od początku nasza szkoła razem z SP 48 i Stowarzyszeniem Nauczycieli Polonistów współorganizuje ten konkurs. W tym roku wystartowały w nim trzy nasze uczennice: Zofia Białkowska z kl. VIII a, Martyna Hałajda z kl. III a i Martyna Wycichowska z kl. 1LA, które udowodniły, że interpretacja tekstu na głos to sztuka i trudna i fascynująca, a słowa współczesnej polskiej poetki Kamili Kampa określają sens nie tylko recytowania, ale i zainteresowania poezją.

Poezja jednoczy, a nie dzieli. I póki ona istnieje ma sens język i rozmowa z drugim człowiekiem.

Uczniowie z kl. 3c i 2LC pomagali w organizacji konkursu, a w czasie przerw między występami częstowali łakociami i kawą spragnionych artystów i gości. Wzorowo spisali się też nasi młodzi konferansjerzy Hanna Kryk i Zuzanna Królikowska z kl. 3c bez tremy, jak profesjonalistki, sprawnie przeprowadziły konkurs w dwóch kategoriach.

XIV „Szczeciński Parnas” zakończył się dla naszych uczennic sukcesem: Zofia Białkowska otrzymała wyróżnienie a Martyna Wycichowska w kategorii szkół ponadpodstawowych otrzymała nagrodę specjalną Związku Literatów Polskich oddział w Szczecinie.

Gratulujemy!