100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Wystawą prac plastycznych, wykonanych przez uczniów ZSO 4, i krótkim montażem poetycko – muzycznym rozpoczęły się w naszej szkoleu uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przed zebraniami rodzice mogli obejrzeć prace wykonane przez swoje dzieci, a także usłyszeć fragmenty konkursowych listów, które uczniowie pisali do Polski.

Podczas obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczmy własne państwo.

Wydarzenia sprzed stu lat miały charakter wyjątkowy. Wspólnym wysiłkiem Polacy nie tylko odzyskali utraconą ponad wiek wcześniej niepodległość, lecz także stworzyli podwalinyn nowoczesnego państwa,  rozwijali gospodarkę, prawodawstwo i oświatę, a także znaleźli swoje miejsce światowej kulturze.