Targi edukacyjne w Prenzlau

W dniu 18.10 uczniowie XI  Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w Targach Edukacyjnych Vocatium.

Organizatorem całego przedsięwzięcia był IfT Institut fur Talententwicklung GmbH.

Targi odbyły się na terenie Uckerseehalle w Prenzlau.

Wśród wystawców były polskie uczelnie: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademia Morska w Szczecinie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Oprócz tego pojawiły się również uczelnie niemieckie: Hochschule Neubrandenburg, Universität Greifswald oraz Hochschule Wismar.

Poza uczelniami wystawiały się znane firmy takie jak: Lidl, Siemens, Edeka, Kaufland oraz Deutsche Bahn. W wydarzeniu uczestniczyły również niemiecka policja i wojsko.

Po zakończonych targach uczniowie udali się na krótką wycieczkę po mieście, po której wrócili do Szczecina.