Lekcja o gadach


Dnia 11.04.18 r. w ramach zajęć rozszerzonej biologii naszym gościem był doktorant Katedry Zoologii Kręgowców i Antropologii mgr Piotr Piliczewski. Poprowadził lekcję o budowie, czynnościach życiowych i trybie życia gadów. Podczas swojego wykładu skupił się na wężach.

Dowiedzieliśmy się podczas tych zajęć m.in. o pochodzeniu tych zwierząt, o ich budowie, środowisku oraz trybie życia.

Dzisiejsza lekcja była wyjątkowo ciekawa, ponieważ nasz gość przywiózł ze sobą trzy węże. Nie baliśmy się ich, ponieważ należały one do gatunków niejadowitych. Prowadzący zajęcia pokazując nam je, w ciekawy sposób przybliżył nam ich anatomię. Pod koniec zajęć mieliśmy niepowtarzalną szansę pogłaskania jednego z węży.

Te zajęcia sprawiły, że w miły i ciekawy sposób przyswoiliśmy wiedzę na temat gadów. Nowe informacje same napływały nam do głów i z pewnością na długo tam zostaną. To była niesamowita przygoda.

Wiktoria Kuriata kl. 2LC