Wolontariusze w akcjach świątecznych


Jak co roku uczniowie ZSO 4 zaangażowali się w pomoc przy organizacji Śniadania Wielkanocnego dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta, by mogli poczuć chociaż odrobinę świątecznego klimatu.

Coroczne tradycyjne Śniadanie Wielkanocne dla ponad 400 osób bezdomnych, samotnych i starszych odbyło się w niedzielę 25 marca 2018 r. w hali sportowej przy ul. Sowińskiego. Spotkanie zorganizowała koalicja organizacji pozarządowych: Polskiego Czerwonego Krzyża Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego w Szczecinie, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Komitetu Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Szczecinie oraz Urzędu Miasta i Domu Kultury Słowianin. Zaangażowanie naszych uczniów pozwoliło na sprawne przeprowadzenie imprezy, za co otrzymali podziękowania ze strony zaproszonych gości. 

W weekendy poprzedzające te spotkanie wolontariusze brali udział w zbiórkach żywności w ramach akcji Caritas „Tak, pomagam” w sklepach: Netto przy ulicy Modrej i Zawadzkiego, Biedronce przy ul. Janickiego oraz w sklepie Lidl w ramach akcji Banku Żywności. W sumie młodzież naszej szkoły zebrała ponad dwie tony żywności, która trafiła do najbiedniejszych szczecinian.