Azot


Klasa 3c pod opieką pani Beaty Zymek i pana Michała Basaraba wybrała się ostatnio na interdyscyplinarną lekcję chemii. Pojechaliśmy do klubu „Słowianin”, gdzie obejrzeliśmy bardzo ciekawy spektakl pt; „O dwóch takich, co skroplili azot – czyli zamrażanie , podpalanie i eksplozje”.

Spektakl oparty był na historii przełomowego odkrycia polskich naukowców Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego, którzy jako pierwsi na świecie uzyskali ciekły azot, czym wzbudzili podziw całego świata. Jako widzowie przenieśliśmy się do świata ciekłych gazów, ekstremalnie niskich temperatur i widowiskowych doświadczeń. Odkrywaliśmy wiele ciekawych tajników chemii i wspólnie przeprowadzaliśmy zadziwiające eksperymenty, a wszystko to było okraszone super wesołym humorem. Chętnie poszlibyśmy jeszcze raz na taką lekcję chemii, bo wiele się nauczyliśmy w ciekawy i wesoły sposób.