E(x)plory

W piątek 23 lutego 2018 roku dwoje uczniów z klasy 1LB Regina Grugel oraz Jan Żygadło brali udział w regionalnych etapie konkursu Naukowego E(x)plory, który został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Uczniowie zgłosili do konkursu projekt pt: „Laska dla niewidomych”, który wykonywali pod kierunkiem opiekuna naukowego pani Beaty Zymek.

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największą w Polsce inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 13-20 lat promującą i wspierającą w rozwoju najzdolniejszych młodych naukowców. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, która już po raz czwarty zorganizowała regionalną edycję konkursu w Szczecinie. Gospodarzami byli: Technopark Pomerania, Urząd Miasta Szczecina oraz Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski. Konkurs daje Młodym Naukowcom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.
W tym roku do konkursu zgłoszono 160 projektów, z czego do regionalnego etapu Konkursu Naukowego w Szczecinie jury zakwalifikowało 20 projektów, w tym 8 z województwa zachodniopomorskiego.
Chcielibyśmy bardzo pogratulować młodej dwócje naukowców Reginie i Jankowi oraz opiekunce pani Beacie Zymek ,ponieważ ich projekt zdobył wyróżnienie przyznane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Szczecin. W ramach wyróżnienia uczniowie otrzymali piękne dyplomy oraz nagrody rzeczowe.