Ogólnopolska akcja „ Opatrunek na Ratunek”


Do 20.12.2017 r w naszej szkole trwała akcja objęta patronatem Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio „ Opatrunek na ratunek.
Wracający z afrykańskich misji wolontariusze zwrócili się z prośbą o przesłanie środków opatrunkowych do misyjnych przychodni i szpitali gdzie zgłaszają się najczęściej najbardziej chorzy ale jednocześnie najbiedniejsi, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach.
Nasi uczniowie i tym razem stanęli na wysokości zadania i udało im się zebrać ponad 30 kg środków opatrunkowych w tym bandaże, gazy, kompresy czy plastry opatrunkowe. Młodzieży, która wzięła udział w akcji serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że są w stanie okazać współczucie i podzielić się rzeczami, do których nie przywiązujemy dużej wagi, a które komuś mogą uratować życie. Podziękowania należą się również Pomorskiemu Towarzystwu Ratowniczemu , które wsparło nas w działalności.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasza młodzież stara się zostawić ten Świat choć trochę lepszym, niż go zastała.
Szkolnymi koordynatorami akcji były Pani Sylwia Kowalczyk i Pani Małgorzata Janczak.