Inauguracja VI edycji projektu ,,Licealista w świecie nauki”


W czwartek 07.12.2017 roku łącznie 47 uczniów naszego Liceum z klas 2LA, 2LB i 2LC wzięło udział w uroczystej inauguracji VI edycji projektu „Licealista w świecie nauki”.

Projekt realizowany będzie przez pracowników Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt oraz zaprzyjaźnionych jednostek naukowych ZUT w Szczecinie: Instytutu Polimerów (WTiICh) oraz Katedry Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin (WKŚiR) przy wsparciu Biura Promocji ZUT w Szczecinie oraz Biura Strategii Urzędu Miasta Szczecin. Uczniowie otrzymali Indeksy Licealisty Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i od następnego miesiąca zaczną badania w laboratoriach ZUT.  Tematy jakie wybrali nasi młodzi naukowcy to: „ Czy zwierzęta potrafią leczyć?-terapia z udziałem zwierząt”, „Co mamy w genach, czyli genetyczne CV” oraz „ Świat nanotechnologii”. Szkolnymi koordynatorami projektu są Pani U. Olek, Pani B. Zymek i Pani M. Janczak.

Wszystkim uczniom życzymy ogromnych sukcesów i mamy nadzieję, że będzie to początek ich naukowej kariery.