ZASADY REKRUTACJI DO INTERNATU ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 4 W SZCZECINIE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

HARMONOGRAM  REKRUTACJI DO INTERNATU
ZSO Nr 4

Składanie  wniosków  o przyjęcie  do  internatu  wraz

z wymaganymi  załącznikami.

Komplet dokumentów bez zaświadczenia o przyjęciu do szkoły należy przesłać elektronicznie za pośrednictwem systemu naborowego tylko do internatu pierwszego wyboru.

do godz. 1500

Dostarczenie przez kandydata zaświadczenia o przyjęciu do szkoły

Dokument należy przesłać elektronicznie za pośrednictwem systemu naborowego tylko do internatu pierwszego wyboru

do godz. 1300

Ogłoszenie   list   kandydatów   zakwalifikowanych

i  niezakwalifikowanych do przyjęcia do internatu

do godz. 1500

Deklaracja woli zamieszkania w internacie

Dokument należy przesłać elektronicznie za pośrednictwem systemu naborowego.

do godz. 1200

Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do internatu

Oryginały wszystkich dokumentów rekrutacyjnych należy złożyć w Internacie ZSO Nr 4 w dniu pierwszego zakwaterowania tj. 31.08.2020r.

Zasad naboru do Internatu ZSO Nr 4

Każdy uczeń XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi zamieszkały poza Szczecinem ma zagwarantowane zakwaterowanie wraz
z wyżywieniem w internacie ZSO 4. W przypadku wolnych miejsc o zakwaterowanie mogą ubiegać się uczniowie publicznych szkół  prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do Internatu nie mogą mieć przeciwwskazań zdrowotnych do zamieszkania w internacie oraz zbiorowego żywienia. W jadłospisie stołówki nie będą uwzględniane diety żywieniowe oraz wegetarianizm.

Zakwaterowanie w internacie jest możliwe tylko z pełnym wyżywieniem.

Zasady rekrutacji

1. Rekrutacja na dany rok szkolny odbywa się drogą elektroniczną wg ustalonego wzoru ( wniosek + oświadczenia należy wypełnić i wydrukować) – druki do pobrania http://nabor.pcss.pl/szczecin
  2. Wniosek o przyjęcie do internatu wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi spełniane kryterium należy przesłać drogą elektroniczną wg podanego harmonogramu rekrutacji.
  3. Kandydat ubiegający się o przyjęcie do internatu powinien dodatkowo dostarczyć wg. podanego harmonogramu rekrutacji następujące dokumenty;
  • skrócony odpis aktu urodzenia
  • zaświadczenie o stałym zameldowaniu
  1. Warunkiem przyjęcia do internatu jest wysłanie kompletu dokumentów. Wnioski niekompletne nie będą rozpatrywane.
  2. System rekrutacji oparty jest o jednolite kryteria naboru. W pierwszej kolejności przyjmowani są uczniowie ZSO Nr 4 w Szczecinie. W dalszej kolejności na wolne miejsca przyjmowani są uczniowie z innych szkół publicznych prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin.
  3. W przypadku, gdy liczba wolnych miejsc jest mniejsza od liczby kandydatów oraz równorzędnych wyników uzyskanych przez kandydatów w postępowaniu rekrutacyjnym decydować będzie data/godzina wpływu wniosku.
  4. Do internatu kandydaci zapisywani są jeden raz na cały etap edukacji.
  5. W kolejnych latach składa się deklarację o kontynuowaniu pobytu w internacie.
  6. O przyjęciu do internatu decyduje Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w składzie:
  • Kierownik Internatu – przewodniczący
  • Członkowie komisji – wychowawcy

Z posiedzenia Komisji sporządza się protokół, który zatwierdza Dyrektor ZSO Nr 4.

Tryb odwoławczy  od rozstrzygnięć Komisji oraz przyjęcia kandydatów w trakcie roku szkolnego regulują przepisy oświatowe.