ZASADY REKRUTACJI DO INTERNATU ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 4 W SZCZECINIE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO INTERNATU
ZSO Nr 4

27.07 – 12.08 Składanie wniosków o przyjęcie do internatu wraz

z wymaganymi załącznikami.

Komplet dokumentów bez zaświadczenia o przyjęciu do szkoły należy przesłać elektronicznie za pośrednictwem systemu naborowego tylko do internatu pierwszego wyboru.

do godz. 15
00
Dostarczenie przez kandydata zaświadczenia o przyjęciu do szkoły Skan (lub zdjęcie) dokumentu należy przesłać elektronicznie na adres e-mail internatu pierwszego wyboru: kier.internatu@zso4.szczecin.pl
do godz. 13
00
Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych

i niezakwalifikowanych do przyjęcia do internatu

do godz. 1500

Deklaracja woli zamieszkania w internacie. Skan ( lub zdjęcie) dokumentu należy przesłać elektronicznie na adres e-mail internatu: kier.internatu@zso4.szczecin.pl , w którym kandydat został zakwalifikowany do przyjęcia.

do godz. 1200

Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do internatu

Oryginały wszystkich dokumentów rekrutacyjnych należy złożyć w Internacie ZSO Nr 4 w dniu pierwszego zakwaterowania tj. 31.08.2020r.

Zasad naboru do Internatu ZSO Nr 4

Każdy uczeń XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi zamieszkały poza Szczecinem ma zagwarantowane zakwaterowanie wraz
z wyżywieniem w internacie ZSO 4. W przypadku wolnych miejsc o zakwaterowanie mogą ubiegać się uczniowie publicznych szkół prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do Internatu nie mogą mieć przeciwwskazań zdrowotnych do zamieszkania w internacie oraz zbiorowego żywienia. W jadłospisie stołówki nie będą uwzględniane diety żywieniowe oraz wegetarianizm.

Zakwaterowanie w internacie jest możliwe tylko z pełnym wyżywieniem.

Zasady rekrutacji

1. Rekrutacja na dany rok szkolny odbywa się drogą elektroniczną wg ustalonego wzoru ( wniosek + oświadczenia należy wypełnić i wydrukować) – druki do pobrania http://nabor.pcss.pl/szczecin

2. Wniosek o przyjęcie do internatu wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi spełniane kryterium należy przesłać drogą elektroniczną wg podanego harmonogramu rekrutacji.

3. Kandydat ubiegający się o przyjęcie do internatu powinien dodatkowo dostarczyć wg. podanego harmonogramu rekrutacji następujące dokumenty;

• skrócony odpis aktu urodzenia

• zaświadczenie o stałym zameldowaniu

1. Warunkiem przyjęcia do internatu jest wysłanie kompletu dokumentów. Wnioski niekompletne nie będą rozpatrywane.

2. System rekrutacji oparty jest o jednolite kryteria naboru. W pierwszej kolejności przyjmowani są uczniowie ZSO Nr 4 w Szczecinie. W dalszej kolejności na wolne miejsca przyjmowani są uczniowie z innych szkół publicznych prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin.

3. W przypadku, gdy liczba wolnych miejsc jest mniejsza od liczby kandydatów oraz równorzędnych wyników uzyskanych przez kandydatów w postępowaniu rekrutacyjnym decydować będzie data/godzina wpływu wniosku.

4. Do internatu kandydaci zapisywani są jeden raz na cały etap edukacji.

5. W kolejnych latach składa się deklarację o kontynuowaniu pobytu w internacie.

6. O przyjęciu do internatu decyduje Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w składzie:

• Kierownik Internatu – przewodniczący

• Członkowie komisji – wychowawcy

Z posiedzenia Komisji sporządza się protokół, który zatwierdza Dyrektor ZSO Nr 4.

Tryb odwoławczy od rozstrzygnięć Komisji oraz przyjęcia kandydatów w trakcie roku szkolnego regulują przepisy oświatowe.

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO INTERNATU .pdf